Gdy tylko studio ogłosiło prace nad nową odsłoną Wiedźmina, akcje natychmiast wyruszyły na północ. Zakup prawdziwych akcji jest również atrakcyjny pod względem finansowym. Nie korzystając z efektu dźwigni, możesz trzymać prawdziwe akcje w XTB bez opłat. Fakt ten należy uznać za znaczącą korzyść, która w dłuższej perspektywie idzie na rękę długoterminowym posiadaczom akcji. Początki pracy nad Wiedźminem można charakteryzować jako proces popełniania błędów i uczenia się z nich.

Opcja pierwsza: Zakup akcji CD Projektu

Grupa działa w dynamicznie rozwijającej się branży elektronicznej rozrywki gier wideo. Opiera się na dwóch silnych fundamentach produkcji gier w ramach studia deweloperskiego CD Project Red oraz globalnej cyfrowej dystrybucji realizowanej przez serwis GOG.com. Studio CD Project Red jest znane na świecie jako twórcy trylogii gier o Wiedźminie. Jeśli chcesz spekulować na cenie akcji CD Projektu, masz do dyspozycji dwie podstawowe opcje. Pierwsza z nich jest odpowiednia do długoterminowych inwestycji w akcje – tradycyjne, prawdziwe akcje.

  1. Wariant usługowy Stocks oferowany jest w ramach sprzedaży krzyżowej wraz z wariantem usługowym CFD.
  2. CD Projekt zdobył sławę dzięki serii gier Wiedźmin, która jest dostępna na PC, PS, Mac, Xbox i jako gra planszowa.
  3. Nie korzystając z efektu dźwigni, możesz trzymać prawdziwe akcje w XTB bez opłat.
  4. W skład grupy wchodzą studio deweloperskie CD Projekt RED zajmujące się tworzeniem gier wideo, sklep internetowy CDP.pl oraz cyfrowa platforma GOG oferująca cyfrową dystrybucję gier.

Cena docelowa CDR wg analityków

Ponadto, otwierając transakcje na dźwigni, należy również brać pod uwagę opłaty, których w ogóle nie uwzględniamy w naszych przykładach. W handlu lewarowanym EUR/USD: Waluta para nadal targuje się w bocznej ścianie po prostu należy zapłacić za pożyczone pieniądze, za dźwignię. W przeciwieństwie do tego, prawdziwe akcje można trzymać zupełnie za darmo.

Gdzie kupić akcje CD Projektu?

I warto zaznaczyć, że nie jest to żadne małe, lokalne studio. Jeśli chodzi o branżę gier wideo, są to godne podziwu i uznania wyniki, a CD Projekt w rezultacie plasuje się wśród takich firm jak Ubisoft, Sega czy Epic Games. Ma prawdziwie światową reputację wśród młodych ludzi, ale co reszta? Jeśli świat akcji i gier wideo jest Ci obcy, prawdopodobnie słyszałeś o czymś takim jak Wiedźmin (po angielsku The Witcher). Wariant usługowy Stocks oferowany jest w ramach sprzedaży krzyżowej wraz z wariantem usługowym CFD.

Czy warto zainwestować w akcje CD Projektu? I na co warto zwracać uwagę w przypadku tej spółki?

Pośrednik ten gromadzi nasze zlecenia i zapewnia ich wykonanie, a czasami może również stanąć w pozycji naszego kontrahenta. Co tu dużo mówić – nie jesteśmy bankiem ani żadną inną wielką instytucją. Aby kupować akcje – nie tylko CD Projektu – potrzebny jest broker. U większości brokerów, w tym XTB, można handlować zarówno prawdziwymi akcjami, jak i kontraktami CFD. Masz pięciokrotnie więcej udziałów, a więc również Twoja potencjalna strata jest pięciokrotnie wyższa.

Cena akcji CD Projektu na przełomie czerwca i lipca 2022 roku wynosiła 100 złotych na akcję. CD Projekt należy do grupy 20 największych spółek notowanych na GPW, dzięki czemu też wchodzi w skład indeksu WIG20, reprezentującego rozwój rynku akcji w Polsce. Po 1997 roku CD Projekt wpadł na pomysł opracowania własnej gry. Zarząd firmy – dumni rodacy – zdecydował trzymać się swoich korzeni i postawił na rodzimy tytuł – Wiedźmina autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Świeżo upieczony producent gier doszedł do porozumienia z Sapkowskim co do praw autorskich i zaczął pracować nad nową grą.

Udostępnienie akcji z konkretnego kraju może wymagać przesłanie określonego dokumentu na adres obsługi klienta, a sam proces udostępnienia może zająć 2-3 dni robocze. Z technicznego punktu widzenia, potrzebujesz połączenia z Internetem i właśnie rachunku inwestycyjnego u brokera. Teraz możesz więc kupić nie 5, lecz 25 akcji CD Projektu (po cenie 100 złotych). Cyberpunk 2077 był dosłownie koszmarem dla tego polskiego dewelopera. Jednak serial Wiedźmin i ogłoszenie dotyczące kontynuacji serii gier o tej samej nazwie przywracają akcje CD Projektu do gry. No i właśnie w liceum Marcin Iwiński poznał Michała Kicińskiego, który również sprzedawał gry wideo.

Nie miał wtedy jednak jeszcze odpowiedniego doświadczenia, więc zdecydował poszukać partnera. Tym stało się studio Metropolis Software, które rzeczywiście stworzyło pierwszą grywalną wersję – ta jednak zawierała tylko pierwszy rozdział. CD Projekt nadal zajmuje się lokalizacją i dystrybucją gier, współpracując z takimi gigantami jak Atari, Konami, Sega czy Ubisoft. Oprócz Wiedźmina, portfolio CD Projekt obejmuje również szeroko znany Cyberpunk 2077 (który powstał we współpracy z Mikiem Pondsmithem, twórcą legendarnej gry RPG Cyberpunk z 1988 roku). Czy wiesz, że siedziba tego dużego i ważnego wydawcy i dystrybutora gier wideo mieści się w Warszawie?

Jeśli dopiero niedawno wszedłeś w świat inwestowania, zacznij od przeczytania naszego obszernego artykułu na temat akcji. Nie potrzebujesz do tego żadnej wstępnej wiedzy – wyjaśniamy w nim wszystko, a po przeczytaniu uzyskasz dobre podstawy, aby zorientować się w świecie akcji. Inwestorzy powinni wziąć je pod uwagę, ponieważ cena akcji często waha się w tym okresie. Wskaźnikowo, a więc zestawiając ze sobą rentowność, wartość rynkową oraz wypłacalność i przepływy pieniężne, CD Projekt wypada dość dobrze. Wręcz fenomenalnie prezentuje się rentowność przedsiębiorstwa, ponieważ wszystkie wskaźniki z wyjątkiem jednego osiągają poziomy zdecydowanie lepsze niż branża i rynek. Odbicie od tego oporu zainicjować mogłoby powstanie przynajmniej korekcyjnego ruchu spadkowego.

Firma została założona w 1994 roku i początkowo specjalizowała się wyłącznie w dystrybucji gier wideo, a następnie w ich lokalizacji na rynek polski. Grupa Kapitałowa CD Projekt zajmuje się dystrybucją gier wideo i filmów, produkcją własnych gier wideo oraz cyfrową dystrybucją gier do klientów. W skład grupy wchodzą studio deweloperskie CD Projekt RED zajmujące się tworzeniem gier wideo, sklep internetowy CDP.pl oraz cyfrowa platforma GOG oferująca cyfrową dystrybucję gier. Poza rynkiem krajowym, spółka działa także na rynkach amerykańskim i zachodnioeuropejskim.

Należy jednak zaznaczyć, iż dywidenda nie jest powszechnością w przypadku CD Projektu – nie jest to typowa spółka dywidendowa. Iwiński był pasjonatem gier komputerowych, lecz w Polsce w czasach socjalizmu wybór nie był zbyt duży, a przynajmniej nie jeśli chodzi o oficjalne kanały. W rezultacie Iwiński wpadł na pewien pomysł – oferować cracknięte USA nakłada sankcje na Iran: prognoza na Listopad 6-Forex wersje zachodnich gier wideo. Takie gry cieszyły się dużym zainteresowaniem, a Iwiński zaczął zarabiać na tym szarym biznesie już w liceum. Spoglądając na notowania spółki CD Projekt, dostrzec można, że jej akcje wzrosły między 17 kwietnia br., a 14 maja br. 30,48 proc., powiększając zakres zwyżki obserwowanej od połowy stycznia br.

CD Projekt jest wyjątkowy, akcje w branży gier nie są typowo cykliczne – zależy tutaj na powodzie kryzysu. Firma dała do zrozumienia, że podczas globalnego kryzysu finansowego z 2008 roku doświadczyła spadku przychodów. Znaczący spadek można również zaobserwować podczas pandemii COVID-19, ale bardziej niż sama pandemia, winowajcą złych wyników były problemy z Cyberpunkiem 2077. Jest tak, ponieważ jako osoby fizyczne obracamy tak małymi i nieinteresującymi kwotami, że możemy uzyskać dostęp do rynku jedynie przy pomocy pośrednika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *